قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

خرید دستگاه تزریق پلاستیک مناسب اولین قدم برای راه اندازی خط تولید محصولات پلاستیکی می باشد.قیمت دستگاه تزریق پلاستیک یا قالب‌گیری تزریقی از روش پردازش در تولید انبوه قطعات پلاستیکی با اشکال پیچیده استفاده می‌کنند. دستگاه های قالبگیری به دو صورت تزریقی و بادی موجود هستند که هر یک ویژگی ها و تفاوت هایی دارند.  مزایای دستگاه های تزریق پلاستیک یا قالب گیری تزریقی سرعت تولید سریع، راندمان بالا، عملکرد خودکار، تنوع رنگ، تنوع اشکال از ساده تا پیچیده، اندازه قطعات تولیدی می تواند از بزرگ تا کوچک باشد، و اندازه قطعه تزریقی دقیق است، محصول به راحتی قابل تعویض است و قطعات قالب گیری تزریقی با شکل پیچیده قابل قالب گیری هستند.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

در قالب‌ گیری تزریقی از دستگاهی با کاربرد خاص استفاده می‌شود که دارای سه بخش است: واحد تزریق، قالب و گیره. قطعاتی که قرار است قالب گیری تزریقی شوند باید با دقت طراحی شوند تا فرآیند قالب گیری را تسهیل کنند. مواد مورد استفاده برای قطعه، شکل و ویژگی های مورد نظر قطعه، مواد قالب و ویژگی های دستگاه تزریق باید در نظر گرفته شود. تطبیق پذیری قالب گیری تزریقی با این گستردگی ملاحظات و امکانات طراحی تسهیل می شود.

چرا دستگاه های تزریق پلاستیک در تناژهای مختلف تولید می شوند؟

“تناژ” معیار نیرویی است که برای بسته نگه داشتن ابزار در طول فرآیند تزریق لازم است. این نیرو عامل اصلی در تعیین اندازه دستگاه قالب گیری تزریقی مورد نیاز برای تولید قطعه است.

دستگاه های تزریق پلاستیک بر اساس تناژ یا به طور خاص فشار یا نیروی گیره طبقه بندی یا رتبه بندی می شوند. پرس های کوچکتر دارای فاصله میله های بسیار باریک هستند تا محصولات بزرگتر را در خود جای دهند. ماشین‌های تناژ پایین‌تر مانند ماشین‌های تزریق پلاستیک ۱۰ تا ۱۰۰ تن برای قطعات پلاستیکی کوچک‌تر مانند آنهایی که در دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌شوند عالی هستند و همچنین می‌توانند طیف گسترده‌ای از قطعات را در صنایع فوق‌الذکر نیز در خود جای دهند.

 
ماشین تزریق 200 تن سروو

 

محاسبه تناژ مورد نیاز بر اساس اندازه قطعه ای که باید قالب گیری شود

اکثر ماشین های تزریق پلاستیک ۲.۵ برابر اینچ مربع سطح قطعه و ۱۰% اضافی را به عنوان یک عامل ایمنی توصیه می کنند. اگر قطعه ای دارید که ۱۲۰ اینچ مربع است، به اندازه پرس با فشار ۳۰۰ تن نیاز دارید. وقتی ضریب ایمنی ۱۰% را اضافه کنید، اندازه پرس مورد نیاز ۳۳۰ تن نیروی گیره خواهد داشت.

در حالی که ماشین‌های تزریق پلاستیک با تناژ بزرگ نیاز به سرمایه ‌گذاری‌های بزرگ در زیر ساخت‌ ها دارند، بازارهایی که به قطعات بزرگ نیاز دارند، فرصت‌های تجاری بسیار خوبی را برای قالب‌گیران تزریقی فراهم می‌کنند. این قالب‌های تزریق پلاستیک بر اساس تناژ یا به طور خاص فشار یا نیروی گیره طبقه‌بندی یا رتبه‌بندی می‌شوند. پرس های بزرگتر می توانند قالب های بزرگتر و قالب های چند حفره ای را در خود جای دهند که اغلب هزینه هر قطعه را کاهش می دهند.

دستگاهی با وزن ۱۰۰ تن می تواند ۱۰۰ تن فشار گیره را ارائه دهد. این فشار، قالب را در طول فرآیند تزریق بسته نگه می دارد. فشار زیاد یا کم می تواند باعث مشکلات کیفیت شود.همچنین می تواند باعث فلش شود، جایی که مواد اضافی روی لبه قطعه ظاهر می شود. فشار همچنین بر ویسکوزیته پلاستیک مورد استفاده در پروژه تأثیر می گذارد. Melt Flow Index یا MFI اندازه گیری سهولت جریان مذاب یک پلیمر ترموپلاستیک است. ترکیبات پلاستیکی بر اساس MFI خود به فشار متفاوت واکنش نشان می دهند. هرچه MFI بالاتر باشد، فشار مورد نیاز بیشتر است.

خرید انواع دستگاه تزریق پلاستیک

فاکتورهای دیگری که باید هنگام انتخاب دستگاه تزریق پلاستیک در نظر گرفت :

 • اندازه شات

دستگاه تزریق باید مقدار مناسبی از مواد را در قالب وارد کند که اندازه شات نامیده می شود. اندازه شات حداکثر مقدار ماده قالب گیری تزریق پلاستیک است که می تواند در یک چرخه تزریق شود. برای بهترین کیفیت، قطعات باید از ۶۰ تا ۷۰ درصد اندازه شات ماشین استفاده کرد.

 • انقباض

انقباض قطعه پلاستیکی تغییر اندازه ای است که در قسمت قالب گیری شده هنگام سرد شدن رخ می دهد. اکثریت انقباض قطعه در حالی که هنوز در داخل قالب در مرحله سرد شدن است اتفاق می‌افتد، اما با ادامه سرد شدن قطعه، پس از بیرون آمدن نیز مقدار کمی انقباض رخ می‌دهد.

انواع دستگاه های تزریق پلاستیک :

به غیر از دستگاه تزریق پلاستیک استاندارد، انواع مختلفی از دستگاه های قالب گیری تزریقی وجود دارد. در زیر تعدادی از محبوب ترین ها را خواهید دید:

پرس الکتریکی که به عنوان فناوری ماشین الکتریکی (EMT) یا ماشین تزریق پلاستیک الکتریکی نیز شناخته می شود، هزینه های عملیاتی را با کاهش مصرف انرژی کاهش می دهد و برخی از نگرانی های زیست محیطی پیرامون پرس هیدرولیک را برطرف می کند. تجربه نشان داده که پرس های الکتریکی بی صداتر، سریع تر و دقت بالاتری دارند، با این حال ماشین های تزریق پلاستیک الکتریکی گران تر هستند.

ماشین‌های تزریق پلاستیک افقی، نیروی کار بسیاری از صنایع مبتنی بر پلاستیک هستند. قطعات پلاستیکی ساخته شده بر روی ماشین های قالب گیری تزریقی ۱۰ تا ۱۰۰۰+ تن برای ساخت قطعات در کالاهای مصرفی، الکترونیک و مخابرات، غذا و نوشیدنی، پزشکی، خودرو و غیره استفاده می شود.

 • ماشین قالب گیری تزریقی نوع مایع

قالب‌های تزریق مایع از یک روش ساخت صنعتی استفاده می‌کنند که مواد موجود را در طیف وسیعی از اجزا و محصولات قالب‌گیری می‌کند. تفاوت آن با فرآیند قالب گیری تزریقی واکنش استاندارد در این حالت است که به اختلاط مکانیکی به جای اختلاط برخورد تحت فشار متکی است و به طور خاص بر روی لاستیک سیلیکون مایع و مواد الاستومری مشابه تمرکز دارد. این فرایند می تواند به طور موثر بسیاری از اقلام همه کاره، از جمله مهر و موم، حلقه های O-Ring، جداکننده ها و کنتاکت های الکترونیکی را تولید کند.

ماشین‌های قالب‌گیری عمودی میز روتاری قالب را ابتدا به ایستگاه بارگیری، سپس به ایستگاه قالب‌گیری و در نهایت به ایستگاه تخلیه می‌چرخانند. میزهای چرخشی امکان تشکیل قطعات پیچیده را فراهم کرده و تولید را به حداکثر می‌رسانند.

 • ماشین قالب گیری تزریقی نوع شاتل

این روش اجازه می دهد تا از دو نیمه قالب پایین با یک نیمه بالایی استفاده شود. در حالی که یک نیمه پایینی با نیمه بالایی قالب گیری می شود، پایین دیگر آزاد است تا با درج ها بارگذاری شود. هنگامی که پرس باز می شود، نیمه پایینی که به تازگی بارگیری شده بود، شاتل را با نیمه بالایی درج می کند، در حالی که قسمت پایینی که فقط در حال قالب گیری بود، شاتل برای بیرون ریختن قطعه و بارگیری مجدد درج می شود.

 

دستگاه تزریق پلاستیک عمودی

 • دستگاه قالب گیری تزریقی نوع ترموست

ماده ای که وقتی گرم می شود تحت فشار قرار می گیرد یا به شکلی در می آید. فرآیند گرمایش ساختار این مواد را تغییر می دهد و به همین دلیل نمی توان آنها را دوباره گرم کرد.

 • دستگاه تزریق پلاستیک دو رنگ

قالب گیری چند شات فرآیندی است که در آن دو یا چند ماده پلاستیکی به داخل قالب تزریق می شود تا یک قسمت را تشکیل دهد. مسواک ها اغلب با استفاده از این تکنیک ساخته می شوند. یک فرآیند دو شات، که در آن دو ماده پلاستیکی، به طور متوالی به یک قالب، معمولاً یک ماده پایه سخت تر با پوششی از مواد نرم تر، تزریق می شود.

اکثر ماشین‌های تزریق پلاستیک به صورت افقی هستند، اما ماشین‌های تزریق عمودی در برخی از برنامه‌های کاربردی استفاده می‌شوند که به ماشین اجازه می‌دهد از گرانش استفاده کند. از قالب‌های تزریق عمودی برای ایجاد قطعات پلاستیکی قالب‌گیری شده استفاده می‌شود که به مواد دیگر متصل شده یا در داخل آن قرار می‌گیرند. قالب‌های تزریق عمودی دارای گیره‌ای هستند که قالبی را که محصول نهایی از آن ساخته می‌شود، نگه می‌دارد.

خرید انواع دستگاه های تزریق پلاستیک

 

دستگاه تزریق 200 تن

 

در هنگام خرید دستگاه تزریق پلاستیک ، نوع دستگاه می بایست متناسب با خواسته و نیاز شما باشد. بطور کلی دستگاه های تزریق پلاستیک به سه دسته تقسیم می شوند:

خرید دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی

در دستگاه های هیرولیکی از جک های هیدرولیکی برای بستن قالب های دستگاه استفاده می شود. زمانیکه قالب ها بسته شدند، مواد مذاب به داخل قالب تزریق می شوند. حال نوبت به مرحله خنک کردن می رسد. و در نهایت دو نیمه قالب از هم جدا شده و قطعه جدا می گردد.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی

در ماشین های تمام الکتریکی، در کلیه فرآیندها بجای هیدرولیک از سروو موتور بهره گیری می شود. یکی از مزایای این نوع دستگاه ها در مقایسه با ماشین های هیدرولیکی، مصرف برق آنها می باشد. در ماشین های هیدرولیکی حتی در وضعیت غیرفعال نیز انرژی مصرف می شود. در حالیکه مصرف انرژی ماشین های الکتریکی، صرفا در وضعیت فعال آنها می باشد.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی

با ترکیب ویژگی های ماشین های هیدرولیکی و الکتریکی، ماشین های هیبریدی بوجود می آیند. 

لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک

ماشین های تزریق پلاستیک برای تکمیل چرخه تولید محصولات، نیازمند وجود تجهیزات و لوازم جانبی خاصی می باشند. برخی از پراستفاده‌ترین این لوازم عبارتند از:

 • آسیاب
 • اینورتر
 • چیلر
 • کنترلر دمای قالب
 • مخلوط کننده مواد (میکسر)
 • گازگیر (خشک کن)
 • قطعه بردار

برای دیدن کلیه لوازم جانبی ماشین های پلاستیک بادی موجود که امکان ارائه به مشتریان را دارا می باشد، لطفا اینجا را کلیک کنید.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

 

دستگاه تزریق سروو موتور

 

همانطور که در بخش انواع دستگاه های تزریق پلاستیک اشاره شد، این ماشین ها بنا به نیاز مشتری می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی و استعلام قیمت، بر روی لینک تماس با ما کلیک نموده و با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید. و یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا در اولین فرصت با شما تماس حاصل شود.

قالب تزریق پلاستیک

بخش مهمی از چرخه تولید محصولات پلاستیکی، قالب تزریق پلاستیک می باشد. قالب تزریق پلاستیک معمولا توسط متخصصین طراحی صنعتی، طراحی می شود. سپس قالب ساز با بکارگیری فلزاتی چون فولاد یا آلومینیوم و با ماشین کاری دقیق قالب مورد نیاز را تولید می کند. قالب ها بطور گسترده ای برای تولید قطعات با ابعاد مختلف استفاده می شوند. این ابعاد می توانند از کوچکترین قطعه تا قطعات بسیار بزرگ باشند.

ساختار قالب تزریق پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک از نقطه نظر ساختاری، دو دسته می باشند. هر یک از آنها دارای ویژگی های خاص خود بوده که داشتن اطلاعات در خصوص آنها برای انتخاب نوع سیستم راهگاه مناسب با خواسته شما لازم می باشد.

قالب تزریق با راهگاه گرم

در این قالب ها مواد مذاب از طریق منیفولد ( Manifold ) به نازل ها و بعد به حفره ها هدایت می شود.

خود سیستم راهگاه گرم به دو دسته تقسیم می شود:

 • سیستم های دارای گرمکن داخلی
 • سیستم های دارای گرمکن خارجی

در سیستم های دارای گرمکن داخلی کنترل جریان بخوبی انجام می شود و در سیستم های دارای گرمکن خارجی کنترل دما با دقت بیشتری انجام می شود. لذا برای موادی که حساسیت زیادی به دما دارند بهتر هستند.

مزایای این روش:

 • فرورفتگی کمتر بر روی قطعات
 • فشار پایین تر تزریق جهت پر کردن قالب
 • کاهش ضخامت جداره ها
 • کوتاه تر بودن زمان تولید
 • ضایعات راهگاه وجود ندارد
 • عدم نیاز به ربات راهگاه کش (بدلیل اتومات بودن تولید)
 • متوازن بودن جریان مذاب
 • امکان قرار گرفتن گیت های تزریق در نقاط متعدد بر روی قطعه

معایب این روش:

 • تغییر رنگ مواد سخت می باشد
 • قیمت قالب بالاست
 • هزینه بالای تعمیرات و نگهداری

دستگاه تولید محصولات پلاستیکی

 

قالب تزریق با راهگاه سرد

در این قالب ها که ساختار ساده تری (معمولا از ۲ یا ۳ صفحه تشکیل می شوند) از قالب های با راهگاه گرم را دارا می باشند، مواد مذاب از طریق اسپرو به داخل قالب تزریق می شود. پس از پر شدن راهگاه ها، پلاستیک مذاب به داخل حفره های قالب هدایت می شود.

هر چند که قابلیت استفاده مجدد از راهگاه های سرد وجود دارد. لیکن بدلیل هزینه بر بودن و زمان بر بودن فرایند بازیابی، بعنوان ضایعات تولید محسوب می شوند.

مزایای این روش:

 • امکان تغییر رنگ مواد در زمانی کوتاه
 • امکان استفاده برای بیشتر مواد پلاستیکی
 • قیمت و هزینه نگهداری پایین
 • مناسب تر بودن برای موادی که به حرارت حساسیت بیشتری دارند

معایب این روش:

 • ضایعات بالا
 • زمان بالای تولید

کدام ماشین تزریق پلاستیک برای پروژه مد نظر ما مناسب است؟

در حالی که ماشین‌های قالب‌گیری تزریق پلاستیک به شما کمک می‌کنند اندازه دستگاه مورد نیاز برای رسیدن به بهترین نتیجه را تعیین کنید، یک طراح یا مهندس پروژه می‌تواند بر اساس برخی اطلاعات اولیه تخمین خوبی به دست آورد. با دانستن تقریباً اندازه دستگاه مورد نیاز، می توانید بهتر یک قالب تزریق پلاستیک تهیه کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

در پایان، دستگاه قالب گیری تزریق پلاستیک شما تعیین می کند که کدام دستگاه برای پروژه شما مناسب تر است. پرس های بزرگتر می توانند قالب های بزرگتر و قالب های چند حفره ای را در خود جای دهند که اغلب هزینه هر قطعه را کاهش می دهند. با این حال، قالب های بزرگتر گران تر هستند. انتخاب اندازه مناسب پرس می‌تواند هزینه‌های ابزارآلات اولیه را در درازمدت متعادل کند

شرکت دانش بنیان ماشین های پلاستیک بادی پارس سازنده بهترین دستگاه تزریق پلاستیک در ابعاد و اندازه های مختلف با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت تضمین شده می باشد.

شرکت ماشین سازی پارس ارائه دهنده خدمات تزریق پلاستیک و راه اندازی خط تولید تزریق پلاستیک در زمینه خرید و فروش انواع دستگاه تزریق پلاستیک و لوازم جانبی تزریق پلاستیک در ابعاد و اندازه های مختلف با قیمت مناسب و تکنولوژی به روز دنیا.

برای اطلاع از قیمت دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن ، قیمت دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن ، قیمت دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰ ، ۱۰۰ و ۲۰۰ گرم با ما در ارتباط باشید.

از جمله پر کاربرد ترین دستگاه های تزریق پلاستیک ساخت شرکت ماشین های پلاستیک بادی پارس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۱۶۰ تن

 • دستگاه تزریق پلاستیک خانگی

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ تن

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۵۰ گرمی

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۱۰۰ گرمی

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۱۵۰ گرمی

 • دستگاه تزریق پلاستیک ۲۰۰ گرمی

 • دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم بطری

 • دستگاه تزریق پلاستیک پت

 • دستگاه تزریق پلاستیک پی وی سی

 • دستگاه تزریق پلاستیک کوچک

 • دستگاه تزریق پلاستیک بزرگ 

 • دستگاه تزریق پلاستیک تولید درب بطری چرخشی

 • دستگاه تزریق پلاستیک تمام اتوماتیک

 • دستگاه تزریق پلاستیک تمام الکتریکی

 • دستگاه تزریق پلاستیک برقی

قیمت انواع دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه های تزریق پلاستیک بنا به نیاز مشتری در تناژها و ابعاد مختلفی تولیسد می شوند همچنین می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی و استعلام قیمت، بر روی لینک تماس با ما کلیک نموده و با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید. و یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا در اولین فرصت با شما تماس حاصل شود.

 

برای مشاهده نحوه کارکرد انواع دستگاه های تزریق پلاستیک و فرآیند تولید محصول توسط این دستگاه ها روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده نحوه عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک 

 

شما عزیزان می توانید سایر دستگاه های تزریق پلاستیک (اینجکشن مولدینگ) و دستگاه های پلاستیک بادی (اینجکشن بلومولدینگ) را در وبسایت ما مشاهده فرمایید و جهت راهنمایی خرید و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ها (۸)

 1. Author Image
  رضا نظری
  ۱۴۰۱-۰۵-۰۳

  سلام وقت بخیر لطفا در خصوص ساخت سبد پلاستیکی راهنمایی فرمایید

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۵-۰۳

   درود بر شما لطفا برای اخذ مشاوره با شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ در ارتباط باشید سپاس

 2. Author Image
  داود عباسی
  ۱۴۰۱-۰۵-۰۳

  با سلام قیمت دستگاه ۲۰۰ تن رو میفرمایید؟

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۵-۰۳

   درود و سپاس ، لطفا برای استعلام قیمت با شماره واتساپ ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در تماس باشید

 3. Author Image
  حسین داودی
  ۱۴۰۱-۰۵-۱۹

  بسیار عالی👍

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۵-۲۰

   سپاس

 4. Author Image
  سینا
  ۱۴۰۲-۰۲-۲۴

  سلام قیمت دستگاه تزریق ۸۰۰ تن رو اعلام کنید ممنون

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۲-۰۲-۲۴

   درود بر شما برای استعلام قیمت لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل