قالب دستگاه تزریق پلاستیک و بادی تزریقی

وقتی به قالب، قالب سازی و ابزار آلات اشاره می شود، آنچه به ذهن خطور می کند قطعاتی هستند که برای استفاده در فرآیندهایی مانند قالب گیری بادی یا قالب گیری تزریقی تولید می شوند. قالب دستگاه تزریق پلاستیک بادی جزو مهمترین قطعات دستگاه های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی می باشد.

 

قالب دستگاه پلاستیک بادی

قالب سازی را می توان برای اهداف مختلف در زمینه ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار داد، ساخت قالب با کیفیت در موفقیت هر فرآیندی که برای آن استفاده می شود بسیار مهم است.

قالب سازی

قالب تزریق یک بلوک تو خالی است که شکل محصول ساخته شده را تعیین می کند. این قالب ها می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند که رایج ترین آنها آلومینیوم، فولاد، آلیاژ و مس است. همچنین هر قالب دارای اجزای مختلف است.

این قطعات شامل پین ها، پایه ها، بالابرها، اجکتورها، راهنماها، بوشینگ ها و دستگاه های تراز هستند.

از آنجایی که قالب به محصول نهایی شکل می دهد، همیشه ضروری است که از نوع مواد مناسب و با کیفیت استفاده شود. قالبساز باید درک کاملی از محصول نهایی داشته باشد. در غیر این صورت، کل زنجیره – از کوچکترین بخش ها گرفته تا قسمت هایی که نقش های اساسی در فرآیند تولید بازی می کنند – قربانی می شود.

 

قالب بطری

 

چگونه از قالب گیری تزریقی در صنایع فعلی استفاده می شود؟

قالب های تزریق پلاستیک برای تولید قطعات پلاستیکی برای برآورده کردن معیارهای دقیق در یک صنعت خاص تولید می‌شوند. قطعات پلاستیکی به دلیل تطبیق پذیری و انعطاف پذیری و همچنین ماهیت فیزیکی و شیمیایی خود، می توانند در تولید قطعات گوناگون در انواع قالب های ساده تا بسیار پیچیده با دقت و انعطاف پذیری بالا، استفاده شوند.

قالب دستگاه تزریق پلاستیک بادی

اکنون که درک بهتری از نقش قالب ها و قالب سازی در فرآیند تولید دارید، می توانید بهتر درک کنید که قالب گیری تزریقی چیست.

همان گونه که از نامش پیداست ، قالب‌گیری تزریقی شامل تزریق هر نوع ماده به یک قالب است. مواد مختلفی را می توان در فرآیند استفاده کرد، از فلزات گرفته تا پلیمرها، از شیشه تا الاستومرها.

اساساً این مواد به یک بشکه گرم شده وارد می شود و در آنجا مخلوط شده و به وسط قالب منتقل می شود. از اینجا به بعد، مواد با سرد شدن سخت می شوند و محصول نهایی را تشکیل می دهند.

قالب سازی دستگاه تزریق پلاستیک بادی

از قالب گیری بادی یا دمشی برای تولید قطعات پلاستیکی توخالی مانند تولید انواع بطری و گالن و … استفاده می شود. می توان آن را به ۳ روش مختلف انجام داد: قالب گیری تزریقی بادی، قالب گیری کششی بادی و قالب گیری بادی اکستروژن.

این قالب ها بر روی انواع دستگاه های بادی پلاستیک مانند دستگاه های پلاستیک بادی ۴ لیتری و دستگاه بادی پلاستیک ۲۰ لیتری قرار میگیرند و محصول مورد نظر را قالب گیری میکنند.

اساساً، این فرآیند نیاز به هوا برای دمیدن مواد پلاستیکی به داخل قالب دارد. در مرحله بعد، پلاستیک خنک می شود و محصول نهایی تشکیل می شود.

قالب بطری و گالن

ابزار آلات و تجهیزات جانبی تزریق پلاستیک

ابزارسازی شامل تولید و به دست آوردن اجزا و ماشین آلات مختلف مورد نیاز برای تولید هرچیزی است. این فرایند دسته بندی های زیادی را پوشش می دهد که رایج ترین آنها عبارتند از جک ها، فیکسچرها، گیج ها، قالب ها، الگوهای برش و تجهیزات.

فرآیند ابزارسازی چیزی فراتر از انتخاب بر اساس آنچه به راحتی در دسترس است، یا آنچه دیگران استفاده می کنند، است.

به یاد داشته باشید که نتیجه فرآیند ابزارسازی مستقیماً بر کیفیت محصول نهایی و همچنین هزینه‌های کل فرآیند تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل، نیازمند دقت و مسئولیت پذیری بالا به همراه تجربه کافی در این حوزه است.

دیدگاه‌ها (۴)

 1. Author Image
  مجید اهورایی
  ۱۴۰۱-۰۶-۰۸

  سلام شما قالب بطری شامپو هم میسازید؟

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۶-۰۸

   با سلام، بله ساخت انواع قالب های بطری و گالن از ۵ سی سی تا ۲۰ لیتر و بالاتر. لطفا برای مشاوره بیشتر به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید با سپاس

 2. Author Image
  بزرگمنش
  ۱۴۰۱-۱۱-۲۶

  درود بر شما همیشه تو کیفیت حرف اول رو مزنید

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۱۱-۳۰

   سپاس فراوان از شما

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل