فیلتر هوای فشرده

فیلتر هوای فشرده آب، خاک و سایر ریزگردهای مضر را از سیستم هوا حذف می کند. شرکت دانش بنیان پارس ارائه دهنده انواع تجهیزات و لوازم جانبی صنعتی از بهترین برندهای روز دنیا می باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب راهنمایی و مشاوره درخصوص انواع دستگاه ها و خرید لوازم و تجهیزات جانبی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فیلتر هوای فشرده

نوع و اندازه آلاینده های موجود در سیستم و هوای مورد نیاز برای قطعات در نهایت بر اندازه میکرون و مواد مورد نیاز برای فیلتر هوا تأثیر می گذارد. کاربردهای رایج معمولاً فقط به فیلتری با درجه بندی بین ۵-۴۰ میکرون نیاز دارند و برای کاربردهای خاص، مانند پزشکی یا دارویی، مشخصات می تواند تا ۰.۰۰۱ میکرون باشد. درجه بندی به این معنی است که اجازه عبور ذرات بزرگتر را نمی دهد. به عنوان مثال، اگر یک فیلتر ۲۰ میکرونی دارید، به ذرات کوچکتر از ۲۰ میکرون اجازه عبور می دهد. لازم به ذکر است که فیلترها به دلیل محدودیت جریان، افت فشار کمی را در درگاه های ورودی و خروجی ایجاد می کنند. یک فیلتر ۰.۱ میکرون نسبت به فیلتر ۴۰ میکرون افت فشار بیشتری ایجاد می کند و به دلیل تجمع آسان آلاینده ها به نگهداری منظم تری نیاز دارد. بنابراین، با انتخاب بهترین اندازه میکرون ممکن، فیلتر خود را بزرگ نکنید. این کار منجر به هزینه بالاتر برای قطعه، افت فشار بیشتر و زمان نگهداری بیشتر می شود. در عوض، فیلتر هوای فشرده ای را انتخاب کنید که تنها کوچکترین آلاینده مخصوص سیستم شما را حذف کند.

فیلتر باد

جنس کاسه و نوع زهکشی نیز مهم است. کاسه با آلاینده ها تماس پیدا می کند و ذرات فیلتر شده را در خود جای می دهد. فشار، دما و مواد شیمیایی موجود بر انتخاب مواد کاسه تأثیر می گذارد. فیلترها همچنین نیاز به زهکشی دارند که می تواند توسط فیلتر به عنوان یک سیستم زهکشی اتوماتیک، نیمه اتوماتیک یا دستی انجام شود یا یک تخلیه کندانس می تواند به خروجی متصل شود تا آلاینده های فیلتر شده را حذف کند.

فیلتر هوای کمپرسور

 • اتوماتیک

  تخلیه اتوماتیک یک شیر ۲/۲ طرفه است که در صورت تحت فشار بودن سیستم بسته می شود. دارای یک سیستم شناور در آن است که در هنگام کم شدن فشار سیستم یا تجمع مایع بالا می رود و این بالا آمدن شناور باعث باز شدن زهکش می شود. این نوع فیلتر ها زمانی که تجهیزات در حال استفاده مداوم است، نیاز به تخلیه مکرر یا در مکانی با آلودگی زیاد توصیه می شود

 • نیمه اتوماتیک

  تخلیه نیمه اتوماتیک به صورت خودکار سیستم را پس از کاهش فشار تخلیه می کند. وقتی تحت فشار باشد می تواند سیستم را تخلیه کند، اما فقط با یک فرآیند دستی. اگر سیستم همیشه تحت فشار نیست، استفاده از فیلتر زهکشی نیمه اتوماتیک توصیه می شود.

 • دستی

  فیلتر هوای فشرده را می توان به صورت دستی در زمانی که سیستم کم فشار است تخلیه کرد. اگر به زهکشی مکرر نیاز است و اگر سیستم به طور مرتب فشار را کاهش نمی دهد، این سیستم توصیه نمی شود.

فیلتر باد کمپرسور

تخلیه میعانات

یک زهکش میعانات را می توان به خروجی فیلتر وصل کرد تا زهکشی انجام شود. با این حال، زمان مناسب باز/بستن باید تنظیم شود.

با حذف آلاینده ها از جریان هوا، فیلتر مناسب می تواند هزینه های عملیاتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، از رعایت دقیق ترین استانداردهای خلوص هوا اطمینان حاصل کند و عمر مفید سیستم های هوا و تجهیزات پنوماتیک را افزایش دهد.

فیلتر هوا

چگونه فیلتر هوای فشرده مناسب خود را پیدا کنم؟

اولین قدم این است که بفهمید از کدام نوع آلاینده (ها) باید از سیستم خود محافظت کنید و کلاس خلوص هوای مورد نیاز برای برنامه خود را تعیین کنید.

برای فیلتراسیون بهینه هوا و محافظت از آن در برابر مواد مضر، ما طیف گسترده ای از فیلترها را ارائه می دهیم که هر کدام برای مقابله با یک آلودگی خاص طراحی شده اند، برای اخذ مشاوره و راهنمایی از طریق راه های ارتباطی و شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ها (۲)

 1. Author Image
  کیان
  ۱۴۰۱-۱۲-۰۲

  سلام وقت بخیر ، فیلتر هوا برای کمپرسور ۳۰ بار میخواستم

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۱۲-۰۳

   درود بر شما ، بله انواع فیلترهای باد برای کمپرسور موجود می باشد. لطفا برای استعلام و اخذ کارشناسی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل