خرید و فروش و قیمت دستگاه پلاستیک بادی

پلاستیک بادی

مقدمه ای بر صنعت پلاستیک بادی :

صنعت پلاستیک بادی سه فرآیند اصلی ترموپلاستیک را پوشش می دهد: پلاستیک بادی اکستروژن (اکستروژن بلومولدینگ)، پلاستیک بادی کششی و پلاستیک بادی تزریقی (اینجکشن بلومولدینگ).

نمونه‌هایی از قطعات و محصولاتی که با استفاده از قالب‌گیری دمشی ایجاد می‌شوند عبارتند از: بطری‌های آب، شامپو و سایر بطری‌های کوچک، قطعات خودرو، صندلی و صندلی استادیوم، وسایل آبیاری، خنک‌کننده‌ ها یا هر نوع قطعه تو خالی دیگر.

پلاستیک بادی چیست :

 تشکیل یک جسم توخالی با باد کردن یا دمیدن یک لوله مذاب ترموپلاستیک به نام “پاریزون” به شکل حفره قالب است. این فرآیند شامل اکسترود کردن یا “افتادن” پاریزون است که نیمه های قالب روی آن بسته می شوند. نیمه های قالب ماده حاوی شکل محصولی است که باید تولید شود. دهانه پایینی پاریزون توسط نیمه های قالب ماده بسته شده بسته می شود. یک گاز تحت فشار، که معمولاً هوا است، به داخل پاریزون وارد می‌شود و پاریزون گرم شده را به طرف دیواره‌های قالب هدایت می کند تا محصول را تشکیل دهد. شکل زیر یک شماتیک کلی از فرآیند است.

قسمت تشکیل شده همانطور که در شکل زیر نشان داده شده سرد می شود، متبلور می شود و در قالب خنک می شود تا زمانی که بتوان آن را از قالب دمنده خارج کرد و شکل دلخواه را بدون تاب برداشتن حفظ کرد.

 

پلاستیک بادی اکستروژن یا اکستروژن بلومولدینگ :

پلاستیک بادی اکستروژن یا اکستروژن بلومولدینگ بزرگترین و گسترده ترین زمینه از این سه فرآیند است و پس از آن پلاستیک بادی کششی و پلاستیک بادی تزریقی قرار دارد. کل صنعت پلاستیک بادی تقریباً سالانه ۳ تا ۵ درصد رشد می کند و با این سرعت به رشد خود ادامه خواهد داد.

پلاستیک بادی اکستروژن گسترده ترین فرآیند در صنعتی پلی اتیلن HDPE است. “پلاستیک نیوز” تا سپتامبر ۲۰۰۸ گزارش داد که تولید HDPE ایالات متحده ۱۲.۸ میلیارد پوند بوده است. بازارهای پلاستیک بادی اکستروژن برای HDPE که با سرعت بیشتری نسبت به بازار بطری در حال رشد هستند، به طور کلی، برای مخازن نگهداری بزرگ، درام های ۵۵ گالن، و مخازن سوخت خودرو هستند. تقریباً ۴۰ درصد از HDPE تولید شده در بازار به روش پلاستیک بادی انجام می شود.

مهمترین عوامل در فرآیند تولید پلاستیک بادی :

استحکام در برابر ضربه (بطری ها و ظروف مختلف عمده ترین محصولات هستند و به مقاومت ضربه ای خوبی نیاز دارند)

تعادل بین استحکام و خواص جریان (برای خواص جریان خوب از PVC با وزن مولکولی کمتر استفاده می شود، بنابراین خواص استحکامی آن باید توسط اصلاح کننده ها بهبود یابد؛ جریان خوب با انتخاب مواد کمکی و روان کننده های داخلی و خارجی و نسبت آنها بهبود می یابد)

پایداری حرارتی (مواد در معرض دو فرآیند حرارتی تشکیل پاریزون و تشکیل محصول نهایی قرار می‌گیرد. به همین دلیل وجود دو گروه از مواد اولیه ضروری است: افزودنی‌های رئولوژیکی (روان‌کننده‌ها و کمک‌کننده‌های فرآیند) و تثبیت‌کننده‌های حرارتی. گروه اول باعث کاهش آسیب می‌شود. پلیمر با کاهش مقاومت برشی، گروه دوم باید تاثیر کاتالیزوری هیدروکلراید را به طور موثر کاهش دهد. تثبیت کننده های قلع به دلیل راندمان تثبیت کننده خود شناخته شده اند و پایداری طولانی مدت را بدون تاثیر کاتالیزوری محصولات واکنش خود ارائه می دهند. به همین دلیل اغلب برای این فرآیند انتخاب می شوند.

مشکلات فرآیند پلاستیک بادی و روش های رفع آن :

بسیاری از مشکلات در تولید محصولات نهایی با استفاده از روش پلاستیک بادی با انتخاب مناسب پارامترهایی که ماشین آلات تحت آن کار می کنند کنترل می شود، اما برخی از آنها را نیز می توان با تغییر فرمول اصلاح کرد، به عنوان مثال:

بسته شدن پاریزون (قدرت مذاب خیلی کم، دمای مذاب خیلی بالا، ویژگی های تورم رزین)

چسبیدن پلیمر به میله های هسته (روغن کاری ناکافی)

چسبیدن پلیمر به قالب پاریزون (روغن کاری ناکافی)

تغییر در ضخامت دیواره محصول (استفاده از موادی که شاخص ذوب کمتری دارند)

چشم ماهی یا حباب (رطوبت رزین بالا یا کیفیت پایین رزین یا نا خالصی)

رگه های سیاه (تخریب بیش از حد حرارتی یا آلودگی مواد)

تغییر رنگ (تخریب بیش از حد حرارتی)

تاب خوردگی (قدرت ذوب)

تغییر در رنگ، استحکام، یا ظاهر (درصد یا کیفیت دوباره آسیاب کردن)

تولید کم (مشکلات انتخاب روانکار)

پلاستیک بادی کششی :

قالب گیری بادی کششی فرآیندی است که در شکل زیر نشان داده شده است. در این فرآیند دستگاه دارای یک کمک مکانیکی است که قطعه را در جهت طولی کشیده و در عین حال قطعه را دمیده و باعث کشش در امتداد حلقه یا جهت شعاعی می شود. این حرکت منجر به جهت گیری دو محوره و افزایش خواص می شود.

پلاستیک بادی

این فرآیند به وسیله یک سنبه تلسکوپی انجام می شود که همزمان با تزریق هوا برای فشار دادن پلاستیک به دیواره ها و کشش شعاعی مواد، به پایین پریفرم فشار می آورد. مزیت این فرآیند این است که به بهبود خواص مکانیکی کمک می کند. استحکام در مقابل ترکیدگی بیشتر و استحکام در مقابل ضربه بالاتر را می توان با پلاستیک بادی کششی به دست آورد.

به عنوان مثال، بطری‌های نوشابه پت (PET) از این تکنیک برای ایجاد مقداری کریستالیزاسیون و بهبود خواص برای گذراندن آزمایش سقوط شش فوتی استفاده می‌کنند.

اولین مرحله در فرآیند تزریقی بادی، تخمین طول پاریزون مورد نیاز است. طول قالب و فاصله باید از سطح سنبه تا بالای قالب اندازه گیری شود. سپس، طول پاریزون اضافی باید در زیر قالب مورد نیاز برای پیش گیره، پایه دمنده، و پخش کننده پاریزون اندازه گیری شود. این فرآیند بستگی به آنچه برای تولید یک قطعه خوب لازم است دارد. در انتها، layflat ابزارآلات سر پاریزون به اندازه مناسب باید تعیین شود.

جرم قطعه نهایی باید اندازه گیری شود و ضخامت دیوار باید در مناطق بحرانی اندازه گیری شود. پارامترهای فرآیند از جمله دما و فشار را تنظیم کنید تا ضخامت دیواره و جرم قطعه را ثابت‌تر کنید. مطمئن شوید که پاریزون در یک خط مستقیم پایین می آید و در هنگام اکسترود شدن جابجا نمی شود.

فضایی که بین قسمت پایین صفحه هد و بالای قالب لازم است باید مشخص شود. قسمت‌های گرد می‌توانند به صفحه ابزار به بالای قالب نزدیک‌تر شوند. این مقدار فلاش یا پرت  بالا و پایین را به حداقل می رساند. اما پنل ها و قالب های مسطح با ارتفاع بسته (ضخامت) کوچک باید به دلیل زوایای قوس دهی به سمت هد یا دورتر از هد باشند. ممکن است برای “بالون کردن” قطر پاریسون به یک واحد پیشگیرنده نیاز باشد.

پاریسون باید به اندازه‌ای بلند باشد که به میله‌های گیره‌ای اجازه دهد تا کف پاریسون را ببندند و قالب را پاک کنند. پین های پخش کننده پاریسون یا پین ضربه ای ممکن است برای حرکت بهتر برای گردن های افست مورد نیاز باشد. هنگامی که پاریزون از پریزن پیشگیرانه استفاده می کند، ممکن است نیاز باشد زمان بسته شدن پرس کاهش یابد تا پریسون باد شده در قسمت های کشش عمیق قالب قرار گیرد.

برای تعیین مقدار فلاش در بالا، پایین و کناره‌های قطعات، می‌توان جرم پاریسون را تخمین زد. هنگامی که جرم و طول پاریسون برای سه یا چهار عکس کامل شد، برنامه‌ریزی پروفایل می‌تواند قسمت‌های نازک و ضخیم پاریسون و قسمت را شروع کند. این می‌تواند برای تعیین اینکه می‌توان به صورت دستی با سرعت و مراحل نمایه مناسب برای تعیین تنظیمات برای عملکرد خودکار پاکسازی شود، مفید باشد.

برخی از واحدهای برنامه نویسی پاریزون می توانند یک سنبله (نقطه شماره گذاری شده ضخیم پاریزون) را در یک ناحیه معین قرار دهند که ممکن است خیلی ضخیم یا نازک باشد. این به ما امکان می دهد مکان و نقطه شماره گذاری نمایه صحیح را برای تغییر تعیین کنیم.

نتیجه گیری :

قالب گیری بادی (BM) فرآیندی برای تبدیل ترموپلاستیک ها (TPs) به اجسام توخالی با اشکال ساده تا پیچیده و بسیار پیچیده است. این فرآیند به ویژه با هدف تلفیق هر چه بیشتر عملکرد در یک محصول منفرد سازگار است. مانند قالب‌گیری تزریقی، این فرآیند ماهیت ناپیوسته یا دسته‌ای دارد و شامل یک سری عملیات است که در تولید قالب به اوج خود می‌رسد. سه فرآیند اساسی در شکل زیر نشان داده شده است. BM یک فرآیند بسیار توسعه یافته با اشکال مختلف است.

 

تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک 

 • سیلندر ماردون
 • انواع موتورها مانند موتور سروو
 • گیربکس دستگاه پلاستیک بادی
 • کلگی یا دای هد دستگاه پلاستیک بادی
 • گیره یا کلمپینگ انواع دستگاه های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی
 • شیرآلات هیدرولیک ماشین پلاستیک بادی
 • پمپ هیدرولیک ماشین آلات تزریقی بادی
 • پی ال سی (PLC)
 • تابلو برق دستگاه پلاستیک بادی
 • انواع چیلر دستگاه تزریقی  بادی
 • کمپرسورهای اسکرو دستگاه پلاستیک بادی
 • انواع الکتروموتور های ماشین آلات بادی و تزریقی
 • نوار نقاله صنعتی
 • تستر نشتی و نشت یاب دستگاه بادی تزریقی
 • مخلوط کن مستربچ
 • انواع آسیاب دستگاه های پلاستیک بادی و تزریق پلاستیک
 • خرد کن ، موادکش ، رطوبت گیر ، گازگیر
 • انواع گردبر و پرت کن اتوماتیک دستگاه پلاستیک بادی
 • پاریزون کنترل دستگاه پلاستیک بادی

خط تولید دستگاه تزریق پلاستیک بادی 

شرکت تخصصی ماشین های پلاستیک بادی پارس توانایی راه اندازی خط کامل تولید محصولات تزریقی بادی مانند خط تولید دبه ماست ، خط تولید دبه سرکه و ترشی ، خط تولید دبه خیارشور ، خط تولید گالن ، خط تولید ۴ لیتری و خط تولید ۲۰ لیتری را دارد. همچنین کارشناسان و متخصصان ما در شرکت دانش بنیان ماشین های پلاستیک بادی پارس آمادگی دارند تا راهنمایی ها و مشاوره های لازم جهت راه اندازی خط تولید محصولات تزریق پلاستیک بادی را به شما عزیزان ارائه دهند.

خرید و فروش دستگاه تزریق پلاستیک بادی

شرکت دانش بنیان ماشین های پلاستیک بادی پارس اولین شرکت سازنده دستگاه پلاستیک بادی در ایران بوده و بهترین دستگاه های پلاستیک بادی و دستگاه های تزریقی بادی را تولید می کند.

شرکت ماشین های پلاستیک بادی پارس تولید کننده بهترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه های پلاستیک بادی و تزریقی بادی بوده و با توجه به اینکه دستگاه های این شرکت تمام داخلی هستند قیمت دستگاه های پلاستیک بادی و تزریقی بادی شرکت پارس از سایر وارد کنندگان پایین تر می باشد.

قیمت دستگاه پلاستیک بادی

 • قیمت دستگاه تولید دبه پلاستیکی

 • قیمت دستگاه تزریق بادی ۲۰ لیتری

 • قیمت دستگاه دبه سازی

 • قیمت دستگاه تولید دبه خیارشور

 • قیمت دستگاه بادی پلاستیک

 • قیمت دستگاه پلاستیک بادی چینی

 • قیمت دستگاه بادی پت

 • قیمت دستگاه تزریق پلاستیک بادی دست دوم

این ماشین ها بنا به نیاز مشتری می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی و استعلام قیمت، بر روی لینک تماس با ما کلیک نموده و با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید. و یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا در اولین فرصت با شما تماس حاصل شود.

 

برای مشاهده ویدیوی نحوه عملکرد و مکانیزم دستگاه پلاستیک بادی روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده ویدیوی نحوه عملکرد دستگاه پلاستیک بادی

 

“شما عزیزان می توانید انواع دستگاه های تزریق پلاستیک (اینجکشن مولدینگ) و دستگاه های پلاستیک بادی (اینجکشن بلومولدینگ) را در وبسایت ما مشاهده فرمایید و جهت راهنمایی خرید و ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.”

دیدگاه‌ها (۲)

 1. Author Image
  جواد عزیزی
  ۱۴۰۱-۰۲-۱۰

  بسیار عالی

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۲-۱۱

   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل