نوار نقاله دستگاه بادی و تزریق پلاستیک

نوار نقاله که به آن کانویور ( Conveyor ) گفته می شود، وسیله ایست برای حمل و نقل و محافظت از محصولات و قطعات تولیدی.

مهندسان تولید کننده به دلایل زیادی نوار نقاله را در تاسیسات تولید خود قرار می دهند:

جابجایی محصولات از نقطه A به B (برای جلوگیری از اتلاف وقت در انتقال، یا کاهش حرکات لیفتراک و غیره)
برای حمل محصولاتی که برای بلند کردن بسیار سنگین هستند.
برای جابجایی یک محصول در حالی که اپراتورها روی آن کار می کنند (یا به آن اضافه می کنند). مانند یک نوار نقاله مونتاژ نهایی در یک کارخانه خودروسازی
برای جلوگیری از آسیب به کارگران در اثر حرکات تکراری. یا برای جلوگیری از آسیب به محصولات ناشی از حرکت.
برای انتقال محصولات به ربات برای پردازش. یا اینکه محصولاتی را از رباتی دریافت کنید که برای مرحله بعدی آماده هستند.

کاربردهای ذخیره سازی و انتقال :

برای ذخیره محصولات بین فرآیندها یا در مرحله نهایی فرآیند
برای ایجاد یک بافر یا بانک انباشت. این یک سیستم ذخیره سازی انعطاف پذیر است. از آن در جایی استفاده کنید که مقدار محصولات در انبار می تواند کمتر یا بیشتر باشد تا تعادل جریان فرآیند لازم باشد.
نوار نقاله یکی از انعطاف پذیرترین انواع تجهیزات صنعتی است. هنگامی که مشخص و نصب شوند، می توانند بهره وری، کارایی و ایمنی را بهبود بخشند. 

چگونه نوار نقاله مناسب را انتخاب کنیم؟

ما با بررسی اطلاعات اولیه محصول شروع می کنیم. درک سیستم شما برای ما مفید است. آیا این قطعات متحرک است، آنها را ذخیره می کند، آنها را دوباره ترتیب می دهد یا در حین حرکت آنها یک سطح کار ایجاد می کند؟ بر اساس این عوامل ما می توانیم از انواع مختلف موجود انتخاب کنیم. سپس ببینید کدام یک می توانند کار را انجام دهند و بهترین مزایا را ارائه دهند.
بعد سراغ محدودیت ها می رویم. فضای موجود در محیط‌های تولیدی می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. و اگرچه نوار نقاله ها می توانند بهره وری زیادی را اضافه کنند، اما می توانند مانع از انجام عملیات های دیگر شوند. فضای اشغال شده را به دقت بررسی کنید. این اطلاعات نقطه بررسی بعدی را به ما می دهد که این است که آیا از سطح کفی یا سبک بالای سر استفاده کنیم.

انواع نوار نقاله ها :


نوار نقاله ها به سبک کف یا سبک بالای سر طبقه بندی می شوند زیرا این یک نقطه تصمیم گیری مهم است. سبک های سربار می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. اما همه آنها این مزیت را دارند که خود سیستم بالای قسمتی که در حال حرکت است نصب شده است. بنابراین از فضای تولیدی استفاده می کنند که با تجهیزات دیگر اشغال نشده است. این می‌تواند فضای بالای کارخانه را قادر سازد مانند استفاده از آن برای یک بافر یا بانک ذخیره‌سازی، بهره‌ور شود. اگر فضای بیشتری در دسترس باشد، سیستم های سبک کف ممکن است مناسب تر باشند. اینها شامل نوار نقاله، غلتک گرانشی، اسکیت چرخ و نوار نقاله است.
نحوه بارگیری و تخلیه قطعات را در نظر بگیرید. برخی از فرآیندها نیاز به موقعیت یابی دقیق قطعه دارند (مانند بارگیری یا تخلیه ربات). سیستم‌های مجهز به ابزار، پالت‌ها یا حامل‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند. یک نوار نقاله ساده یا غلتکی به تنهایی نمی تواند قطعه را در یک مکان دقیق نگه دارد.
سرعت مورد نیاز و سرمایه گذاری موجود می تواند انتخاب ها را هدایت کند. سیستم های ساده تر، سریع تر و مقرون به صرفه تر عالی هستند. راه حل های دیگر به خطوط نقاله خودکار پیچیده تری نیاز دارند.
بهترین امکانات اجرا شده احتمالاً دارای چند نوار نقاله به سبک کف و همچنین نوار نقاله های بالای سر هستند. نوار نقاله های سربار و نوار نقاله های غلتکی موتوری نیز اغلب همراه با ربات های انبار یا ربات های متحرک خودمختار استفاده می شوند. ربات‌های انبار می‌توانند بارها را از نوار نقاله‌های موجود شما برداشته و رها کنند و راهی منعطف برای پیوند دادن همه سبک‌های نوار نقاله‌تان برای حداکثر بهره‌وری و استفاده از فضا فراهم کنند.

کانویور

قابلیت های نوار نقاله (کانویور)

 • ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم سنگین
 • سطح لاستیکی با کیفیت بالا
 • ارتفاع قابل تنظیم
 • نصب و جمع آوری آسان
 • جمع و جور و سبک
 • قابل برنامه ریزی جهت کنترل خودکار

مزایای استفاده :

 • افزایش تولیدات
 • بهبود روند کار
 • انتقال آسان
 • همگام سازی با سایر ماشین آلات این حوزه
 • کاهش هزینه های مربوط به نیروی انسانی

 

نوار نقاله دستگاه پلاستیک بادی

 

قیمت انواع نوار نقاله

نوار نقاله ها بنا به نیاز مشتری می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی و استعلام قیمت، بر روی لینک تماس با ما کلیک نموده و با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید. و یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا در اولین فرصت با شما تماس حاصل شود.

 

“شما عزیزان می توانید انواع دستگاه های تزریق پلاستیک و  تجهیرات جانبی را در وبسایت ماشین های پلاستیک بادی پارس مشاهده فرمایید و جهت راهنمایی خرید و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.”

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل