تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک بادی

دستگاه ها و ماشین آلات تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی مانند سایر دستگاه های صنعتی از انواع تجهیزات جانبی بهره می برند. از جمله مهمترین تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک می توان به چیلرها، کمپرسورها، دستگاه مخلوط مستربچ، شیرهای تناسب، رطوبت گیر یا خشک کن ها الکتروموتورها و … اشاره کرد

در این مقاله با انواع تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک و کاربرد و عملکرد آنها آشنا می شویم.

چیلر

چیلر ها در دستگاه تزریق پلاستیک برای تولید صنعتی بهتر فرآیند خنک کنندگی را فراهم می کنند. در صنعت تزریق پلاستیک، استفاده از چیلرها کیفیت محصولات قالب‌گیری شده را بهبود می‌بخشد و دوره چرخه قالب‌گیری تزریقی را کوتاه می‌کند و بهره‌وری تولید قالب‌گیری پلاستیک را به حداکثر می‌رساند. انواع چیلرها بسته به درخواست شما در صنایع مختلف قابل استفاده است.

خرید چیلر صنعتی

کمپرسور

ماهیت ظریف تولید پلاستیک با کیفیت بالا مستلزم انتقال دقیق نیرو است. به همین دلیل است که کمپرسورهای هوا برای استفاده در صنعت پلاستیک بسیار مناسب هستند.

در حالی که نوسانات در جریان الکتریکی می تواند عواقب فاجعه باری برای یک خط تولید داشته باشد، کمپرسورهای هوای پنوماتیک این نوسانات را جذب کرده و به ارائه قدرت ثابت و تزلزل ناپذیر ادامه می دهند.

علاوه بر این، کمپرسورهای هوا کنترل بی‌نظیری به شما می‌دهند، به این معنی که می‌توانید خروجی خود را کاملاً متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید. این نوع کنترل برای حفظ کیفیت و در عین حال کارآمد بودن انرژی و زمان ضروری است. با تنظیم توان خروجی خود دقیقاً متناسب با نیازهای برق خود، انرژی را هدر نخواهید داد، در حالی که در عین حال اطمینان حاصل می کنید که برق برای رفع نیازهای دیگر در دسترس دارید.

کمپرسور اطلس کوپکو

 

هر کسی در تولید می‌داند که اگر خط تولید دچار اختلال شود، پول از دست می‌رود. به همین دلیل است که شما نیز دستگاه ها  و تجهیزاتی می خواهید که در صورت نیاز بتوانید روی آن حساب کنید. کمپرسورهای شرکتت پارس سطح اطمینانی را برای شما فراهم می کند که بدون دغدغه خخط تولید خود را راه اندازی کنید و به حداکثر سود خود برسید.

بیایید به مشکل افزایش انرژی و سایر نوسانات الکتریکی برگردیم. از آنجایی که کمپرسور هوا در زمانی که استفاده نمی شود ذخیره می شود، شروع یک عملیات منجر به افزایش مصرف انرژی نمی شود. یک فرآیند کاملاً الکتریکی مشابه این کار را انجام می دهد. در نتیجه، عملیات الکتریکی که از کمپرسور هوا استفاده نمی کنند، مستعد خاموش شدن فیوزها و متعاقباً خاموش شدن خطوط عملیاتی هستند.

در نهایت، در تمام صنایع، کمپرسورهای هوا قابل اعتماد و پر مصرف هستند. مکان های کاری که دارای گرد و غبار یا کثیف هستند می توانند مکان های سختی برای کار ابزار باشند. کمپرسورهای هوا در این شرایط عملکرد بهتری دارند. همین امر برای محیط هایی با تغییرات دمایی زیاد نیز صادق است.

با انتخاب کمپرسورهای پنوماتیک هنگام کار در دستگاه تزریق پلاستیک، اطمینان حاصل می کنید که عملکرد شما بدون مشکل در کارکرد تجهیزات و بدون وقفه انجام می شود.

الکتروموتور

الکتروموتور یا موتورالکتریکی از دیگر تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک هستند.

در دستگاه های تزریق پلاستیک تمام الکتریکی هیچ سیستم هیدرولیکی برای هیچ حرکتی استفاده نمی شود، مگر اینکه دستگاه مجهز به پک هیدرولیک خارجی باشد. استفاده از موتورهای الکتریکی باعث میشود تا یک ماشین تزریق بسیار کارآمد در مصرف انرژی را فراهم کند زیرا موتورها فقط زمانی فعال می شوند که حرکت مورد نیاز باشد.

الکتروموتور موتور الکتریکی

 

دوزینگ مستربچ یا دستگاه ترکیب مواد (تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک)

در قالب‌گیری تزریقی، با چرخش ماشین، یک دوز کالیبره‌شده به اندازه شات دستگاه قالب‌گیری و مقدار افزودنی مورد نیاز توسط یک مارپیچ دوار وارد جریان گرانشی مواد دیگر می‌شود این کار توسط دستگاه دوزینگ مستربچ انجام می گیرد

دوزینگ مستربچ

 

رطوبت گیر یا خشک کن (تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک)

در فرآیند تزریق پلاستیک نیاز است تا مواد قبل از تزریق کاملا خشک شده و رطوبت آنها گرفته شود

خشک کن های قیفی که به آنها خشک کن هوای گرم نیز می گویند، انتخاب ایده آلی برای حذف رطوبت از سطح گلوله های رزین غیر رطوبت گیر قبل از ذوب هستند.

اتولودر مواد پلاستیک

 

پروپرشنال ولو یا شیر تناسبی (تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک)

یک شیر تناسبی تغییرات را در فشار یا جریان خروجی به همان نسبت تغییر در ورودی ایجاد می کند، برای مثال اگر ورودی دو برابر شود، خروجی نیز دو برابر می شود.

انواع شیرهای تناسبی یا پروپرشنال ولو:

 • شیرهای تناسبی کنترل جهت
 • شیرهای تناسبی کنترل فشار
 • شیرهای تناسبی کنترل جریان
پروپرشنال ولو

 

آسیاب پلاستیک ( تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک) 

در صنعت تزریق پلاستیک به لطف وجود تجهیزاتی همچون آسیاب پلاستیک ( Granulators ) و قابلیت خوب انعطاف پذیر بودن مواد پلیمری (پلاستیکی)، اصولا ضایعات وجود ندارد. زیرا امکان بازیافت کلیه قطعات پلاستیکی بلامصرف (در صورت آلوده نبودن به خاک و …) وجود دارد.

حتی این امکان وجود دارد که در کنار دستگاه تزریق پلاستیک متوسط به پایین، دستگاه آسیاب قرار داد و قطعات خراب و راگا را بلافاصله از طریق نوار نقاله ( Conveyor ) جهت خرد کردن به آن منتقل کرد.

پاریزون کنترل ( تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک) 

وظیفه پاریزون کنترل ، تنظیم ضخامت بخش‌های مختلف سرم می‌باشد. روش عملکرد بدین صورت می باشد که سیگنال‌های دریافت شده از LVDT بهمراه مقدار ضخامت تنظیم شده توسط پنل دستگاه بصورت فرمان به شیر هیدرولیک صادر می‌شود. سپس با استفاده از برنامه ریزی صورت گرفته در برد ضخامت (کنترلر PID)، قسمت های مختلف بسته های سرم کنترل می‌شود.

نوار نقاله ( تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک) 

نوار نقاله که به آن کانویور ( Conveyor ) گفته می شود، وسیله ایست برای حمل و نقل و محافظت از محصولات و قطعات تولیدی.

مهندسان تولید کننده به دلایل زیادی نوار نقاله را در تاسیسات تولید خود قرار می دهند:

جابجایی محصولات از نقطه A به B (برای جلوگیری از اتلاف وقت در انتقال، یا کاهش حرکات لیفتراک و غیره)
برای حمل محصولاتی که برای بلند کردن بسیار سنگین هستند.
برای جابجایی یک محصول در حالی که اپراتورها روی آن کار می کنند (یا به آن اضافه می کنند). مانند یک نوار نقاله مونتاژ نهایی در یک کارخانه خودروسازی
برای جلوگیری از آسیب به کارگران در اثر حرکات تکراری. یا برای جلوگیری از آسیب به محصولات ناشی از حرکت.
برای انتقال محصولات به ربات برای پردازش. یا اینکه محصولاتی را از رباتی دریافت کنید که برای مرحله بعدی آماده هستند.

تستر نشتی (لیک تستر یا نشت یاب)

لیک تستر ( Leak Tester ) یا دستگاه تستر نشتی ، بخشی از ساختار دستگاه تزریق پلاستیک و دستگاه پلاستیک بادی می باشد که برای تشخیص وجود و اندازه شکاف (درز) در قطعه مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه‌های تست نشت به اطمینان از کیفیت، ایمنی و عملکرد مناسب محصول کمک می‌کنند. برخی از نمونه های تجهیزات نشت یابی عبارتند از واپاشی خلاء، نشت هلیوم، جریان جرمی و واپاشی فشار. یکی از نمونه‌های دستگاه تست نشت، سیستم تست دستگاه پلاستیک بادی است.

 

تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک 

 

 • سیلندر ماردون
 • انواع موتورها مانند موتور سروو
 • گیربکس دستگاه پلاستیک بادی
 • کلگی یا دای هد دستگاه پلاستیک بادی
 • گیره یا کلمپینگ انواع دستگاه های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی
 • شیرآلات هیدرولیک ماشین پلاستیک بادی
 • پمپ هیدرولیک ماشین آلات تزریقی بادی
 • پی ال سی (PLC)
 • تابلو برق دستگاه پلاستیک بادی
 • انواع چیلر دستگاه تزریقی  بادی
 • کمپرسورهای اسکرو دستگاه پلاستیک بادی
 • انواع الکتروموتور های ماشین آلات بادی و تزریقی
 • نوار نقاله صنعتی
 • تستر نشتی و نشت یاب دستگاه بادی تزریقی
 • مخلوط کن مستربچ
 • انواع آسیاب دستگاه های پلاستیک بادی و تزریق پلاستیک
 • خرد کن ، موادکش ، رطوبت گیر ، گازگیر
 • انواع گردبر و پرت کن اتوماتیک دستگاه پلاستیک بادی
 • پاریزون کنترل دستگاه پلاستیک بادی

 

 

برای مشاهده نحوه کارکرد انواع دستگاه های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی فرآیند تولید محصول توسط این دستگاه ها روی لینک زیر کلیک کنید:

 

مشاهده نحوه عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی

 

“شما عزیزان می توانید انواع تجهیزات جانبی دستگاه تزریق پلاستیک را در وبسایت ما مشاهده فرمایید و جهت راهنمایی خرید و ثبت سفارش با ما در تماس باشید.”

دیدگاه‌ها (۲)

 1. Author Image
  رحمان مرادی
  ۱۴۰۱-۰۵-۲۷

  بسیار عالی

  1. Author Image
   admin.pars
   ۱۴۰۱-۰۵-۲۷

   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید
نام و نام خانوادگی
ایمیل